Strona główna / / / / HAWAII KONA EXTRA FANCY [1000g]

HAWAII KONA EXTRA FANCY [1000g]

Kona Extra Fency jest najwyższej jakości Arabicą uprawianą w dzielnicy Kona w zachodniej części Wielkiej Wyspy Hawajów w Stanach Zjednoczonych. Obszar, w którym jest uprawiana, znany jest jako Kona Coffee Belt, a także Kona Coffee Country.

 • Kwasowość: niska
 • Moc: niska
 • Smak: wyrazisty

234,96 PLN

[ 1000g ]
dostępny

Opis produktu

Kona Extra Fency jest najwyższej jakości Arabicą  uprawianą w dzielnicy Kona w zachodniej części Wielkiej Wyspy Hawajów w Stanach Zjednoczonych. Obszar, w którym jest uprawiany, znany jest jako Kona Coffee Belt, a także Kona Coffee Country.

CHARAKTERYSTYKA SMAKU

Kawa Hawaiian Kona znana jest z prostego, ale bogatego smaku, zazwyczaj lekkiego, delikatnego i łagodnego o złożonym aromacie i smaku.

Dobra kawa Kona jest czysta i dobrze zbalansowana, z przeciętnym body i radosną, jasną kwasowością, a jednocześnie klasycznie zrównoważoną i często wykazującą pikantne, a także maślane cechy z subtelnymi, winnymi tonami, intensywnie aromatyczne i z doskonałym posmakiem (wykończeniem).

Drobniejsze kawy Kona są kupowane z pojedynczych plantacji, w przeciwieństwie do mieszanki kaw Kona zebranych w celu ogólnej sprzedaży na rynku.

GATUNKI KAWY KONA

główne gatunki ziaren kawy "Typ I" Kona to:

1) Extra Fancy (najwyższa ocena)
2) Fancy (także wysokiej jakości)
3) Kona # 1, średnia kawa ziarnista często sprzedawana luzem i stosowana w wielu restauracjach; 
4) Prime (najniższa ocena)

ZBIERANIE I PRZETWARZANIE KAWY KONA

Kona jest zbierana ręcznie w szczytowej dojrzałości, a plantatorzy powracają do ośmiu razy w sezonie, aby zebrać owoc.

Owoce po zerwaniu są przetwarzane metodą "na mokro", tzn. myte, fermentowane a następnie suszone i sortowane. W wyniku czego otrzymujemy zielone ziarna kawy. Przygotowane w ten sposób ziarno jest gotowe do palenia i pakowania.

Kona Coffee Belt zapewnia optymalne warunki uprawy, w tym klimat, a także glebę, dzięki czemu kawa Kona jest wspaniałym przykładem na to, jak prawdziwa kawa dla smakoszy jest pielęgnowana od zasadzenia do pierwszego łyku. 

 • Kenia Arabica AA uważana jest za jeden z najlepszych gatunków kawy na świecie. Uprawiana na wysokościach ponad 2 000 metrów nad poziomem morza. Tak duża wysokość uprawy oznacza, że ziarna rosną wolniej niż na nizinach, dostarczając więcej składników odżywczych w dłuższym czasie i dając przez to...

  • Kwasowość: niska
  • Moc: niska
  • Smak: wyrazisty
  104,07 PLN
  [ 1000g ]
  dostępny

  Kenia Arabica AA uważana jest za jeden z najlepszych gatunków kawy na świecie. Uprawiana na wysokościach ponad 2 000 metrów nad poziomem morza. Tak duża wysokość uprawy oznacza, że ziarna rosną wolniej niż na nizinach, dostarczając więcej składników odżywczych w dłuższym czasie i dając przez to...


Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij