INDONEZJA SULAWESSI KALOSSI [1000g]

Kawa z wyspy Sulawesi ma ciężkie body i kremową konsystencję. Jest to rzadka kawa uprawiana na bardzo starych krzewach kawowych regionu Toraja w Indonezji. Jest również znana, jako Kawa Celebes Kalossi, ponieważ jest uprawiana na wyspie Celebes, która była staroholenderską nazwą wyspy.

 • Kwasowość: niska
 • Moc: niska
 • Smak: wyrazisty

96,75 PLN

[ 1000g ]
dostępny

Opis produktu

Kawa z wyspy Sulawesi ma ciężkie body i kremową konsystencję. Jest to rzadka kawa uprawiana na bardzo starych krzewach kawowych regionu Toraja w Indonezji. Jest również znana, jako Kawa Celebes Kalossi, ponieważ jest uprawiana na wyspie Celebes, która była staroholenderską nazwą wyspy. Wiele z uprawnych krzewów ma ponad 250 lat. Rosły tam zanim jeszcze Holendrzy po raz pierwszy przybyli na wyspę. Plantacje zlokalizowane są w górzystych regionach wyspy.

Proces uprawy ziaren

Owoc jest uprawiany w małych ilościach, aby nadać mu niepowtarzalny smak i aromat. Nie są to uprawy na działkach komercyjnych, które produkują kawę na masową skalę. Na Sulawesi kawę uprawia się na małych rodzinnych plantacjach. Gwarantuje to, wyraźny, żywotny smak, który jest jedyny w swoim rodzaju i bardzo charakterystyczny dla regionu. Ziarna są uprawiane i zbierane w sposób tradycyjny, jak to miało miejsce w dawnych czasach.

Trochę o smaku

Złożona i ziemista w smaku, ma niską kwasowość i posiada pełne, głębokie smaki. Sulawesi wyróżnia sięsię głębokim i wyraźnym smakiem syropu klonowego. 

 • Spośród wielu dostępnych kaw, Indyjski Monsooned Malabar jest zdecydowanie jednym z  najbardziej osobliwych. Sprawia to fakt, że plantatorzy wystawiają zbiory na działanie okresowych wiatry monsunowych, które niosą bardzo dużo słonej, morskiej wilgoci. W efekcie tego owoce kawowca powiększają się...

  • Kwasowość: niska
  • Moc: niska
  • Smak: wyrazisty
  71,54 PLN
  [ 1000g ]
  dostępny

  Spośród wielu dostępnych kaw, Indyjski Monsooned Malabar jest zdecydowanie jednym z  najbardziej osobliwych. Sprawia to fakt, że plantatorzy wystawiają zbiory na działanie okresowych wiatry monsunowych, które niosą bardzo dużo słonej, morskiej wilgoci. W efekcie tego owoce kawowca powiększają się...


Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij