Czajniki do kawy

Wiele osób uważa, że prawdziwie oryginalna, aromatyczna i wyśmienita kawa musi być przyrządzona przy pomocy czajnika. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy lub po prostu nie jesteś szczególnym fanem kawy z ekspresów automatycznych – mamy coś dla Ciebie.

Odkryj bogaty asortyment czajników, które pozwolą Ci na sprawne zaparzenie ulubionej kawy przelewowej, z drippa, do chemexa, jak i wielu innych. W naszej ofercie znajdziesz zarówno profesjonalne czajniki dla baristy, jak i rozwiązania dla każdego - nawet amatora dobrej kawy!

Czytaj więcej

Rodzaje czajników do kawy w Cafe Panamera. Czym się różnią i jak wybrać właściwy?

Pierwszy i najbardziej klasyczny podział dotyczy sposobu podgrzewania tego rodzaju produktów. W tej materii wyróżniamy tradycyjne czajniki, które należy umieścić na kuchence gazowej lub elektrycznej. Jednak coraz większą popularnością cieszą się również czajniki na kawę zasilane na prąd. 

Kolejną klasyfikacją, którą można zastosować wobec czajników, jest ta dotycząca ich kształtu, a co za tym idzie – sposobu zaparzania trunku lub też nalewania podgrzanej wody. W tym miejscu warto wspomnieć o podstawowych kawiarkach, które stanowią idealne rozwiązanie do espresso czy kawy przelewowej.

Jednak na Twoją uwagę zasługują również czajniki do tzw. alternatywnych metod parzenia kawy. Często noszą miano konewki do kawy. Wszystko przez fakt, iż są wyposażone w charakterystyczne "szyjki”, które sprawdzają się zwłaszcza podczas przygotowywania kawy z chemexu oraz drippera. Ich budowa pozwala na pełną kontrolę strumienia wody, a co za tym idzie – uzyskanie oczekiwanego efektu smaku, jak i aromatu ulubionego trunku.

Jakie czajniki do kawy odkryjesz za pośrednictwem e-sklepu Cafe Panamera?

Nie mamy żadnych wątpliwości, że każdy fan kawy znajdzie dokładnie to, czego szuka. Wśród bogatej oferty czajników Cafe Panamera odkryjesz zarówno rozwiązania dla amatorów dobrego trunku, jak i baristów, dla których parzenie wyśmienitej kawy jest nie tylko pasją, ale również regularnym zawodem. Zapewniamy dostęp do takich produktów, jak:

 • Tradycyjne czajniki kawowe – do podgrzewania na gazie lub płycie indukcyjnej, które sprawdzają się podczas komponowania klasycznych trunków.
 • Zaawansowane czajniki do kawy – zasilane elektrycznie, a także wyposażone w dodatkowe funkcjonalności (takie, jak chociażby regulację temperatury).

Tak szeroki wybór sprawia, że u nas każdy znajdzie coś dla siebie. Chcesz się przekonać? Zajrzyj do naszego sklepu już teraz!

Pokaż cały opis
 • Hario Buono Kettle w nowej wersji kolorystycznej. Niezastąpiony w pracy baristy, praktyczny czajnik służący do gotowania i nalewania wody. Ze względu na wylewkę zapewniającą kontrolę nad strumieniem nalewanej wody, jest szczególnie przydatny przy zaparzaniu kawy metodami alternatywnymi jak Drip,...

   Hario Buono Kettle w nowej wersji kolorystycznej. Niezastąpiony w pracy baristy, praktyczny czajnik służący do gotowania i nalewania wody. Ze względu na wylewkę zapewniającą kontrolę nad strumieniem nalewanej wody, jest szczególnie przydatny przy zaparzaniu kawy metodami alternatywnymi jak Drip,...

   • To jeden z najbardziej zaawansowanych czajników głównie przeznaczony do zaparzania kawy metodami alternatywnymi. Jego szczególną zaletą jest długa wylewka pozwala na równomierne zaparzanie kawy z pełną kontrolą ilości jak i dokładnego miejsca zalewania kawy.

     To jeden z najbardziej zaawansowanych czajników głównie przeznaczony do zaparzania kawy metodami alternatywnymi. Jego szczególną zaletą jest długa wylewka pozwala na równomierne zaparzanie kawy z pełną kontrolą ilości jak i dokładnego miejsca zalewania kawy.