Filtry do kawy

Cenisz sobie dobrą kawę zaparzoną w kawiarce lub pochodzącą z ekspresu automatycznego, jednak trunkiem, który wywołuje największy uśmiech na Twojej twarzy, jest ten parzony za pomocą klasycznej metody przelewowej?

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi “TAK!” - w Twoim otoczeniu nie powinno zabraknąć odpowiednio dobranych filtrów do kawy. To dzięki nim zadbasz nie tylko o sprawny przebieg procesu zaparzania, ale przede wszystkim dopilnujesz, aby kawa miała intensywny smak oraz wyjątkowy aromat, czyli były taka, jak lubisz!

Czytaj więcej

Filtry do kawy w Cafe Panamera. Jakie typy wyróżniamy?

Warto zaznaczyć, że wybór konkretnego rodzaju filtra powinien być podyktowany przede wszystkim rodzajem kawy oraz sposobem jej parzenia. Obszarami, na podstawie których możemy klasyfikować różne rodzaje filtrów kawowych, są:

  • Surowiec, w tym filtry papierowe, porcelanowe, materiałowe, a nawet metalowe. 
  • Przeznaczenie (a konkretniej kształt oraz rozmiar), w tym filtry do aeropressu, kawiarki, ekspresu przelewowego, na kubek i wielu innych metod parzenia kawy.
  • Sposób użycia, w tym filtry wielokrotnego użytku (do których zaliczamy metalowe, materiałowe oraz porcelanowe), jak i te, które warto wymieniać po każdej zaparzonej kawie (czyli głównie te wykonane z papieru). Pierwsza grupa to produkty sprzedawane przeważnie pojedynczo. Natomiast druga – jest zazwyczaj dostępna w opakowaniach zbiorczych, które liczą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset sztuk. 

Należy pamiętać, że poza właściwie dobranym filtrem, równie ważne jest umiejętne podejście do przyrządzania tego typu trunku. Warto pamiętać o właściwym przygotowaniu przed samym parzeniem, odpowiednim dawkowaniu wrzątku, jak i wymianie filtra, gdy już będzie zużyty.

Filtry kawowe – dlaczego warto?

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że fanów tego rodzaju kawy jest tyle samo, co jej przeciwników. W końcu każdy ma inne preferencje, a co za tym idzie – oczekuje od tego czarnego trunku nieco innych właściwości.

Jedno jest jednak pewne – kawa zaparzana przy pomocy filtrów zyskuje charakterystyczną konsystencję, jedyną w swoim rodzaju barwę, a także cieszy ciekawym smakiem i równie bogatym aromatem.

Jakie filtry do kawy znajdują się w asortymencie sklepu online Cafe Panamera?

Szukasz rozwiązań jednorazowych, a może filtrów, które posłużą Ci przez dłuższy czas? U nas znajdziesz naprawdę bogaty wybór papierowych, porcelanowych, jak i wielu innych filtrów do kawy. Wejdź, rozgość się i rozejrzyj po całym sklepie Cafe Panamera. Nie mamy żadnych wątpliwości, że szybko i sprawnie odnajdziesz to, czego Ci potrzeba.

Jeżeli w trakcie poszukiwań w Twojej głowie pojawią się pytania lub wątpliwości - skorzystaj z naszego wsparcia. Chętnie Ci doradzimy i sprawimy, aby trafił do Ciebie w pełni dopasowane filtry kawowe.

Pokaż cały opis