Strona główna / / / El Salvador - kawa ziarnista - 100% Arabica

El Salvador - kawa ziarnista - 100% Arabica

Salwador (a właściwie El Salvador) jest najmniejszym państwem Ameryki Środkowej. Jego powierzchnia składa się w większości z terenów górzystych pochodzenia wulkanicznego, sięgających niemal 2400 metrów n.p.m. Aktualnie w Salwadorze znajduje się ponad sześćdziesiąt czynnych oraz wygasłych wulkanów. 

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 1/8
  • Smak: jabłko, daktyle, czekolada
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: San Vicente Apaneca
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: SHG (strictly high grown)
  • Wysokość upraw: 1.500 - 1.800m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)
  • Grade SCA: 83,5

21,95 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw El Salvador

Czytaj więcej

Kawa El Salvador – czekoladowy aromat, łagodny smak

Salwador (a właściwie El Salvador) jest najmniejszym państwem Ameryki Środkowej. Jego powierzchnia składa się w większości z terenów górzystych pochodzenia wulkanicznego, sięgających niemal 2400 metrów n.p.m. Aktualnie w Salwadorze znajduje się ponad sześćdziesiąt czynnych oraz wygasłych wulkanów. Dzięki temu znaczne obszary państwa pokryte są glebą wulkaniczną o wyjątkowym bogactwie składników odżywczych. W kraju tym dominuje klimat podzwrotnikowy, zapewniający temperaturę około 25°C przez cały rok. Wysoka żyzność ziemi oraz optymalna temperatura zapewniają znakomite warunki do uprawy kawowca. To właśnie z tego kraju pochodzi najlepszej jakości kawa El Salvador SHG EP Fancy San Vicente Apaneca

El Salvador SHG Fancy San Vicente Apaneca to znakomita gatunkowo kawa o wyrazistym, choć łagodnym smaku z bogatym wykończeniem. Oznaczenie SHG gwarantuje, że kawa jest uprawiana wyłącznie na bardzo wysokich wysokościach powyżej 1.500m n.p.m. Trudniejsze warunki do rozwoju roślinności wpływają na dojrzewanie drzew kawowych, co sprawia, że rosną one wolniej, niż kawa na plantacjach nizinnych. Dłuższe dojrzewanie ziaren wpływa jednak pozytywnie na wyjątkowy, delikatny smak kawy. Charakteryzuje się ona niską kwasowością oraz wysokim stopniem naturalnej słodyczy. Posiada również bardzo przyjemny, czekoladowy aromat. Niewielka zawartość kofeiny pozwala na delektowanie się tą wyjątkową kawą wielokrotnie w ciągu dnia.

Kawa ta jest idealna do espresso oraz lungo, choć sprawdzi się także do przygotowywania cappuccino lub latte macchiato. Można ją parzyć na różne sposoby, ale najlepiej smakuje jako kawa z ekspresu kolbowego, automatycznego oraz moka.

Kawę El Salvador SHG EP Fancy San Vicente Apaneca oferujemy w wersji ziarnistej albo świeżo zmielonej, w zależności od wymagań klienta. Proponujemy opakowania o pojemności 250, 500 albo 1000 gramów. Zapewniamy szybką dostawę i bezpiecznie, szczelnie zapakowaną przesyłkę. Gwarantujemy najwyższą jakość oraz świeżość kawy.

Recenzje