Strona główna / / / Ethiopia Sidamo - kawa ziarnista - 100% Arabica

Ethiopia Sidamo - kawa ziarnista - 100% Arabica

Zielona kawa Sidamo uprawiana jest w prowincji Sidamo na wyżynach etiopskich na wysokości od 1500 do 2200 metrów nad poziomem morza. Te różnice poziomów kwalifikują owoc, jako ściśle wysoce rosnący (SHG) / ściśle twardy (SHB).

  • Kwasowość: 2/8
  • Moc: 2/8
  • Smak: cytryna, brzoskwinia, cukier trzcinowy, kakao
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Sidamo
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: Gr.2
  • Wysokość upraw: 1.500 - 1.800m n.p.m.
  • Stopień palenia: Jasne (City)

93,50 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Ethiopia Sidamo

Uznawana za jedną z najciekawszych kaw na świecie. Nie jest mocna, ale wyróżnia się niezwykłym owocowo - winnym smakiem, z akcentem brzoskwiniowym. Warto spróbować i ocenić samemu.

Ethiopia Sidamo – wyjątkowe ziarna prosto z ojczyzny kawy

Na wyrazisty smak oraz aromat kawy Ethiopia Sidamo wpływa wysokie położenie upraw i doświadczenie plantatorów, płynące z wieloletniej historii. To tutaj, według podań, zrodziła się tradycja picia kawy, a związana z nią kultura stale króluje w tym regionie. W legendarnym domu kawy, ziarna uprawia się na wysokości 1500-2200 m n.p.m., a nietypowe umiejscowienie plantacji sprawia, że dojrzewają one powoli, stopniowo przyswajając cenne składniki.

Czytaj więcej

Optymalne warunki klimatyczne powodują wydobywanie się niezwykłych aromatów, które odkryją Państwo po zaparzeniu wybranych przez nas propozycji. Dla baristów i smakoszy przygotowaliśmy kawę ziarnistą oraz mieloną, zebraną na górzystych zboczach etiopskiego regionu Sidamo. Jej ziarna pozyskuje się w procesie przetwarzania na mokro, a dzięki swoim wyjątkowym właściwościom oraz wysokiej jakości obróbce, kawa Ethiopia Sidamo zachowuje ciekawe, owocowe nuty i zachwyca doskonale zbilansowanym smakiem.

Właściwości smakowe zielonej kawy Ethiopia Sidamo

Cechą charakterystyczną kawy z regionu Sidamo jest złożoność smakowego bukietu, który odnajdą Państwo w naszych świeżo palonych mieszkankach. Optymalny czas zbioru, staranny proces obróbki oraz sposób suszenia wpływają na klarowność smaku i zapachu tego energetycznego napoju. W ziarnach przetwarzanych na mokro można wyczuć wpływ lokalnych uwarunkowań klimatycznych, co sprawia, że każda filiżanka przenosi nas do regionu, z którego pochodzi.

Na pierwszy plan wychodzą wyraziste nuty o obniżonej kwasowości, które następnie oblewane są owocowo-winnym aromatem. Kawę wyróżnia również delikatny akcent brzoskwiniowy oraz jagodowo-cytrynowy posmak, dodające wyjątkowości aromatycznego naparowi. Pod względem mocy, kawa Etiopia Sidamo odznacza się łagodnym działaniem i zrównoważoną intensywnością.

Wyjątkowy aromat nasza kawa Ethiopia Sidamo zawdzięcza również tradycyjnemu sposobowi palenia, który uwypukla najlepsze właściwości smakowe. W naszej palarni dzielimy się z Państwem kawą przygotowaną z dbałością o każdy, najdrobniejszy punkt tego procesu. Zapraszamy do składania zamówień.

Recenzje