Strona główna / / / Ethiopia Yirgacheffe - kawa ziarnista - 100% Arabica

Ethiopia Yirgacheffe - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kawa znana z owocowego smaku i aromatu oraz od lekkiego do średniego body. Etiopskie Yirgacheffes są winne i pachnące. 

  • Kwasowość: 2/8
  • Moc: 2/8
  • Smak: czarna herbata, bergamotka, pomarańcza, czekolada
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Yirgacheffe
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: Gr.2
  • Wysokość upraw: 1.800 - 2.100m n.p.m.
  • Stopień palenia: Jasne (City)
  • Grade SCA: 83,5

36,59 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy Kaw Ethiopia Yirgacheffe

Koneserzy włączają tę kawę do grona najlepszych na świecie. Ma intensywny kwiecisto-owocowy smak i idealną kwasowość. Jest świetnie zbalansowana, o delikatnej i jedwabnej cielistości. Niektórzy porównują ją nawet do Hawaii Kona czy Jamaica Blue Mountain, choć jej cena jest dużo korzystniejsza. Koniecznie trzeba porównać!

Ethiopia Yirgacheffe – najlepsza kawa z Etiopii

Kawa Ethiopia Yirgacheffe pochodzi prosto z serca Etiopii, czyli miejsca, w którym odkryto niesamowite właściwości owoców kawowca, co doprowadziło do rozprzestrzenienia się tego aromatycznego napoju na całym świecie. Pomimo tego, że jej ziarna nie są specjalnie urodziwe, należy do najznakomitszych afrykańskich kaw i jest doceniana przez smakoszy z różnych zakątków globu. Uprawia się ją metodą organiczną na imponującej wysokości 1800-2100 m n.p.m. wykorzystując specyficzne warunki klimatyczne charakterystyczne dla regionu miasta Yirgacheffe.

Czytaj więcej

Kawę zbiera się ręcznie, co w Etiopii stanowi naturalną praktykę, a następnie ziarno obrabia się na mokro. Ethiopia Yirgacheffe to 100% Arabica, dlatego jej smak oraz aromat jest niepowtarzalny, przez co doceniany zarówno przez zwykłych kawoszy, jak i prawdziwych koneserów tego napoju. Z powodzeniem można ją używać do alternatywnych przelewowych metod parzenia, a także do ekspresów ciśnieniowych. Zawsze będzie idealna.

Kawa o nieopisanym bogactwie smaków

Świeżo palona kawa Ethiopia Yirgacheffe to nieopisana różnorodność smaków, które są idealnie zbalansowane i uwalniają się stopniowo podczas degustacji naparu. To sprawia, że podbijają serca kawoszy, którzy zazwyczaj pozostają już na zawsze wielbicielami etiopskich ziaren. Tej kawy nie można zapomnieć i nie zauważyć jej niezwykłej delikatności połączonej z wyraźnymi nutami cytrusowymi, kwiatowymi, korzennymi, a nawet miodowymi czy czekoladowymi.

Mimo że jej moc należy raczej do średnich, to kubki smakowe na długo zapamiętują niezwykle przyjemne doznania, jakie wywołuje. Kawa charakteryzuje się też idealną kwasowością oraz bardzo przyjemnym, delikatnym body. Lekki i pobudzający aromat dopełnia całości, czego efektem jest chęć sięgnięcia po kolejną w ciągu dnia filiżankę tego wspaniałego napoju. Bez zbytniego ryzyka, można założyć, że każdy, kto choć raz spróbuje kawy Ethiopia Yirgacheffe, na pewno znajdzie się pod jej urokiem i wróci do niej przy najbliższej okazji.

Recenzje