Strona główna / / / Guatemala - kawa ziarnista - 100% Arabica

Guatemala - kawa ziarnista - 100% Arabica

Ziarna kawy uprawiane w Gwatemali zwykle mają nuty smakowe czekoladowo-kakaowe, czasem smakują jak toffi. Dobrze zrobiony napar ma  pełne body i bogaty aromat. Kawa z Gwatemali to „prawdziwa” środkowoamerykańska kawa.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 2/8
  • Smak: czekolada, cynamon, owoce pestkowca
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Huehuetenango
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: SHB (strictly hard bean)
  • Wysokość upraw: 1.800 - 2.100m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)

25,20 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Guatemala

Uprawiana wysoko, na powulkanicznej glebie. Mocny, wyrazisty, doskonale zharmonizowany smak podkreślony szlachetną kwaskowatością. Jedwabista cielistość i bogaty aromat. Niektórzy znawcy mówią, że gdyby na świecie miała zostać tylko jedna kawa, wybraliby właśnie tę.

Kawa z Gwatemali

Połowa XVIII wieku to czas, gdy na tereny Gwatemali zaczęły docierać pierwsze sadzonki kawowca. Z racji, że jest on dość urodziwą rośliną, początkowo uprawiany był jedynie w celach ozdobnych. W okresie kolonialnym odkryto, że ziarna kawowca idealnie nadają się do parzenia aromatycznego napoju. Po zakończeniu epoki hiszpańskiej część dotychczasowych pracowników plantacji została ich nowymi właścicielami. Obecnie Gwatemala znajduje się w gronie głównych producentów kawy na terenie Ameryki Środkowej.

Czytaj więcej

Niepowtarzalny smak

Kawa Guatemala SHB pochodzi z regionu Huehuetenango, który gwarantuje jej wyjątkowe warunki do spokojnego wzrostu i dojrzewania. Sprzyja temu nie tylko łagodny, wręcz idealny klimat, lecz także bogata w składniki odżywcze gleba wulkaniczna. Oznaczenie „SHB” (Strictly Hard Bean) wskazuje na wysokość uprawy ponad 1500 m n.p.m. Tak wysoko rosnąca kawa jest w mniejszym stopniu narażona na kontakt z zanieczyszczeniami środowiska, chorobami roślin czy atakami szkodników. Dzięki temu kawa Guatemala SHB posiada bogaty, czysty smak i wyraźnie, niczym niezakłócony aromat.

Po zaparzeniu uwalnia ona wyrafinowane połączenie nut czekolady, cynamonu czy owoców pestkowców. Jakość oraz właściwości tej kawy zdobyły uznanie koneserów na całym świecie. Owoce kawowca zbiera się ręcznie, w okresie od grudnia do kwietnia. Transportuje się je do specjalnych farm, gdzie są myte i czyszczone, po czym suszone w promieniach słońca.

Co proponujemy?

W Café Panamera znajdą Państwo kawę Guatemala SHB w opakowaniach po 250, 500 lub 1000 gramów. Oferujemy możliwość kupna całych ziaren lub kawy mielonej. Ziarna palimy sami, tradycyjnymi metodami, w klasycznych piecach. Dbamy o to, by do naszych klientów trafiała tylko świeżo palona kawa, co gwarantuje zachowanie jej pełnego aromatu. Kawa Guatemala SHB to znakomity pomysł na prezent dla każdego wielbiciela tego aromatycznego napoju. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem oferowanych przez nas wyśmienitych kaw! W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Recenzje