Strona główna / / / Hawaii Kona Extra Fancy - kawa ziarnista - 100% Arabica

Hawaii Kona Extra Fancy - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kona Extra Fency jest najwyższej jakości Arabicą uprawianą w dzielnicy Kona w zachodniej części Wielkiej Wyspy Hawajów w Stanach Zjednoczonych. Obszar, w którym jest uprawiany, znany jest jako Kona Coffee Belt, a także Kona Coffee Country.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 2/8
  • Smak: Delikatna czekolada z odrobiną pikantności
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Kona
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: Extra Fancy
  • Wysokość upraw: do 800m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)
  • Grade SCA: 85

202,44 PLN

dostępny

Opis produktu

logo hawaii kona

Kona Extra Fency jest najwyższej jakości Arabicą  uprawianą w dzielnicy Kona w zachodniej części Wielkiej Wyspy Hawajów w Stanach Zjednoczonych. Obszar, w którym jest uprawiany, znany jest jako Kona Coffee Belt, a także Kona Coffee Country.

CHARAKTERYSTYKA SMAKU

Kawa Hawaiian Kona znana jest z prostego, ale bogatego smaku, zazwyczaj lekkiego, delikatnego i łagodnego o złożonym aromacie i smaku.

Dobra kawa Kona jest czysta i dobrze zbalansowana, z przeciętnym body i radosną, jasną kwasowością, a jednocześnie klasycznie zrównoważoną i często wykazującą pikantne, a także maślane cechy z subtelnymi, winnymi tonami, intensywnie aromatyczne i z doskonałym posmakiem (wykończeniem).

Drobniejsze kawy Kona są kupowane z pojedynczych plantacji, w przeciwieństwie do mieszanki kaw Kona zebranych w celu ogólnej sprzedaży na rynku.

GATUNKI KAWY KONA

główne gatunki ziaren kawy "Typ I" Kona to:

1) Extra Fancy (najwyższa ocena)
2) Fancy (także wysokiej jakości)
3) Kona # 1, średnia kawa ziarnista często sprzedawana luzem i stosowana w wielu restauracjach; 
4) Prime (najniższa ocena)

ZBIERANIE I PRZETWARZANIE KAWY KONA

Kona jest zbierana ręcznie w szczytowej dojrzałości, a plantatorzy powracają do ośmiu razy w sezonie, aby zebrać owoc.

Owoce po zerwaniu są przetwarzane metodą "na mokro", tzn. myte, fermentowane a następnie suszone i sortowane. W wyniku czego otrzymujemy zielone ziarna kawy. Przygotowane w ten sposób ziarno jest gotowe do palenia i pakowania.

Kona Coffee Belt zapewnia optymalne warunki uprawy, w tym klimat, a także glebę, dzięki czemu kawa Kona jest wspaniałym przykładem na to, jak prawdziwa kawa dla smakoszy jest pielęgnowana od zasadzenia do pierwszego łyku. 

Recenzje

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij