Strona główna / / / India Monsooned Malabar - kawa ziarnista - 100% Arabica

India Monsooned Malabar - kawa ziarnista - 100% Arabica

Spośród wielu dostępnych kaw, Indyjski Monsooned Malabar jest zdecydowanie jednym z  najbardziej osobliwych. Sprawia to fakt, że plantatorzy wystawiają zbiory na działanie okresowych wiatry monsunowych, które niosą bardzo dużo słonej, morskiej wilgoci. W efekcie tego owoce kawowca powiększają się i zyskują niepowtarzalny, łagodny smak.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 1/8
  • Smak: Wanilia, czekolada i orzechy
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Karnataka
  • Obróbka: Monsunowa
  • Klasyfikacja ziaren: AA
  • Wysokość upraw: 1.000 - 1.400m n.p.m.
  • Stopień palenia: Jasne (City)

22,76 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw India Malabar

Kawa o niepowtarzalnej charakterystyce wynikającej z unikalnego sposobu „dojrzewania” ziarna w okresie monsunowym. Zebrane ziarna wystawione są na działanie deszczu i wiatru przez trzy do czterech miesięcy. Dzięki temu procesowi tracą pierwotną kwaskowość i zyskują delikatność w smaku. Ziarna duże, niemal idealnie czyste, znakomite właściwości palenia. Absolutny „must” na liście każdego miłośnika kawy.

Czytaj więcej

Wykwintna esencja kawy India Monsooned Malabar

Dla tych z Państwa, którzy poszukują niepowtarzalnych oraz oryginalnych smaków, proponujemy wyjątkową kawę India Monsooned Malabar. To unikalna kompozycja korzenno-słodkich esencji zanurzonych w głębi orientalnych aromatów. Pozbawiona całkowicie kwaśnego i mdłego smaku, pozwala na zatrzymanie się w natłoku codziennych obowiązków oraz rozkoszowanie chwilą. Spośród wszystkich kaw z tego rejonu to właśnie India Monsooned Malabar oddaje prawdziwy orientalny klimat, przenosząc koneserów subtelnych i delikatnych esencji do słonecznych Indii.

To, właśnie tu w regionie Malabar na wysokości około 1200–1400 m n.p.m. znajdują się plantacje bujnych krzewów kawowca, z których zbierane są ziarna. Zostają one poddawane starannej selekcji oraz specjalnej metodzie przetwarzania na sucho, a następnie procesowi monsunowania – tzw. metoda na mokro. Polega ona na rozsypaniu osuszonych ziaren kawy w kilkucalowych warstwach na betonowym podłożu i wystawieniu na działanie wiatrów monsunowych. Po około 16 tygodniach napęczniałe wilgocią ziarna uzyskują jasnobrązową barwę i wyrafinowany smak.

Niepowtarzalny aromat orientu w Państwa filiżance

Dostępna w naszej ofercie kawa India Monsooned Malabar to połączenie smaku ciemnej czekolady, kakao, prażonych orzechów, goździków oraz kardamonu. Wyczuwalne są tutaj również nuty dymu, tytoniu, ziół czy karmelu otoczone korzennym aromatem. Kawa ta stanowi wykwintną esencję pobudzającą wszystkie zmysły i dodającą energii na cały dzień.

To doskonała propozycja dla osób pracujących umysłowo, potrzebujących umiarkowanej dawki kofeiny w ciągu dnia oraz poszukujących apetycznych aromatów delikatnie rozpieszczających ich podniebienia. Kto raz wypije filiżankę kawy India Monsooned Malabar, sięgnie po nią ponownie. Już po otwarciu opakowania, poczują się Państwo, jak w prawdziwej indyjskiej kawiarni. Ten wyjątkowy, gorący napój doskonale sprawdzi się w roli porannego espresso, jak i popołudniowej cremonie, a nawet warstwowego latte.

Recenzje