Strona główna / / / Jamaica Blue Mountain - kawa ziarnista - 100% Arabica

Jamaica Blue Mountain - kawa ziarnista - 100% Arabica

Jamaica Blue Mountain jest szanowana na całym świecie za wyrafinowanie i gładki, czysty smak. Uprawiana w górach Blue Mountain na Jamajce, przetwarzana na mokro.

Jest jedwabiście gładka i dobrze zbalansowana. Łagodny, lekko słodki smak oraz doskonałe, pełne body sprawiają że jest niemal kremowa.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 2/8
  • Smak: kwiatowo-cytrynowy z nutą kakaową
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Wallenford Estate
  • Obróbka: Mokra
  • Wysokość upraw: 1.500m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)
  • Grade SCA: 86,75

226,83 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Jamaica Blue Mountian

Jedyna kawa dystrybuowana w beczkach po 70kg, 30kg i 15kg. Kawa arystokracji. Z najwyższej półki. Każdy kto jej raz spróbuje, będzie chciał do niej wrócić. O ile oczywiście będzie dostępna - eksport z Jamajki to tylko 1740 ton. Uprawiana na wysokości ponad 900 metrów ponad poziomem morza. Absolutny rarytas. Doskonała na prezenty. Obowiązkowa na liście każdego konesera kawy!

Kawa Jamaica Blue Mountain – karaibska królowa

Jak sama nazwa wskazuje, kawa Jamaica Blue Mountain pochodzi z Jamajki – malowniczej położonej na Morzu Karaibskim wyspy o wspaniałym ciepłym klimacie i niepowtarzalnych krajobrazach. Jedna z głównych atrakcji wyspy to Blue Mountain, czyli Błękitne Góry, które swoją nazwę zawdzięczają temu, że ich szczyty najczęściej spowite są niebieskawą mgłą dającą niezwykłe widoki. Poza walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi góry te charakteryzują się żyzną glebą wulkaniczną doskonałą do uprawy znanej tu od XVIII wieku kawy Jamaica Blue Mountain.

Czytaj więcej

Uprawiana na wysokościach 900-1600 m n.p.m. zgodnie z wielowiekową tradycją oraz zachowaniem najwyższej staranności jest towarem trudno dostępnym i luksusowym. Z racji tego, że eksportuje się ją głównie do Japonii, to trudno dostać ją w innych częściach świata, a jej cena nie należy do najniższych. Ze względu jednak na unikalne walory tej kawy wielu koneserów tego napoju nie wyobraża sobie, aby jej nie spróbować, a jeśli już to zrobią, niemal pewne jest, że wpadną w zachwyt. Nie na darmo przecież Blue Mountain Jamaica zwana jest „szampanem wśród kaw”.

Harmonijny smak i zniewalający aromat

Nie dziwi fakt, że kawa Jamaica Blue Mountain pochodząca z tradycyjnych upraw przeprowadzanych w najlepszych z możliwych warunkach środowiskowych uwodzi niepowtarzalnym smakiem i aromatem oraz uważana jest za jedną z najlepszych, a przy tym najbardziej ekskluzywnych kaw na świecie. Świeżo zaparzony napój charakteryzuje się delikatną słodyczą, brakiem goryczy oraz niezwykłą łagodnością. W smaku wyczuwalne są orzeźwiające nuty owocowe, a także orzechowe, czekoladowe, kakaowe i kwiatowe.

Wyjątkowy aromat przywodzący na myśl zapach kwiatów i górskich ziół oraz jedwabiste body, a także łagodna kwasowość doskonale uzupełniają wrażenie wyjątkowości i niepowtarzalności ziaren pochodzących prosto ze stoków przepięknych Gór Błękitnych. Jamaica Blue Mountain to niewątpliwie kawa, która uwiedzie nie tylko zwykłych kawoszy, ale również doświadczonych degustatorów wrażliwych na subtelne nuty smakowe oraz fascynujący aromat.

Charakterystyka Jamaica Blue Mountain

Dobra kawa Jamaica Blue Mountain, pomimo swojej gładkości i łagodnego smaku, charakteryzuje się jasną i żywą kwasowością, czystym smakiem praktycznie pozbawionym goryczy i odważnym, ale iskrzącym aromatem z mnóstwem nut kwiatowych, słodkich nut ziołowych oraz orzechowym wydźwiękiem.

O zapachu Blue Mountain mówi się, że błyszczy w swojej śmiałości i oferuje zachwycające kwiatowe odcienie oraz słodkie orzechowe i ziołowe nuty. W najlepszym wydaniu Jamaica Blue Mountain stanowi kwintesencję kawy, która jest jedną z najlepszych na świecie kaw premium dla smakoszy. Najlepsze ziarna znajdziecie na starych posiadłościach zwanych Silver Hill, Wallenford, Moy Hall, Mavis Bank oraz Old Tavern.

Miejsca uprawy Blue Mountain

Jamaica Blue Mountain pochodzi od górskiego grzbietu, który wieńczy wyspę Jamajkę i jest znana z produkcji najlepszych kaw na świecie. Region uprawy niebieskiej góry znajduje się na północ od Kingston i na południe od Port Maria. Certyfikowane plantacje kawy Jamaica Blue Mountain znajdują się na wysokości od 3000 stóp (914 metrów) do 5,500 stóp (1666 metrów) nad poziomem morza.

Unikalny region uprawy Blue Mountain charakteryzuje się umiarkowanym klimatem - mglisty i chłodny z dużą ilością deszczu oraz idealnym podłożem pod uprawę - bogatą glebą i doskonałym odwadnianiem. Obszar ten zawiera jedne z najlepszych regionów uprawy kawy na Karaibach. Chociaż Niebieskie Góry wznoszą się na wysokość 7402 stóp, to żadna kawa nie wzrasta powyżej 5500 stóp, ponieważ obszar ten jest utrzymywany, jako Rezerwat Leśny.

Jamaica Blue Mountain to jedyna kawa na świecie pakowana w drewniane beczki zamiast w worki. Ze względu na bardzo niewielki obszar uprawy jej roczny eksport ograniczony jest do 1740 ton co stanowi ułamek innych globalnych kaw. Jednocześnie przy prawie 90% eksporcie tej kawy do Japonii, pozostaje ona ciągle niedostępna oraz bardzo ekskluzywna.

Recenzje