Strona główna / / / Kenia Arabica AA - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kenia Arabica AA - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kenia Arabica AA uważana jest za jeden z najlepszych gatunków kawy na świecie. Uprawiana na wysokościach ponad 1 700 metrów nad poziomem morza. Tak duża wysokość uprawy oznacza, że ziarna rosną wolniej niż na nizinach, dostarczając więcej składników odżywczych w dłuższym czasie i dając przez to więcej czasu na dojrzewanie.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 3/8
  • Smak: czerwona porzeczka, cytryna, czarna herbata
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Kirinyaga / New Mitaboni
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: AA
  • Wysokość upraw: 1.700 - 1.800m n.p.m.
  • Stopień palenia: Jasne (City)
  • Grade SCA: 85,5

47,97 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Kenia AA

Mocna, wytrawna o owocowym bardzo przyjemnym posmaku. Niewysoka kwaskowatość, bogaty bukiet, doskonale zharmonizowana, bardzo pobudzająca i orzeźwiająca. Arabica najwyższej jakości. Nadaje się do picia również z mlekiem.

Kawa ze wschodniej Afryki

Spoglądając na historię upraw kawy na terenie Kenii, trzeba przyznać, że jest ona dość krótka, bo za jej początek uznaje się przełom XIX i XX wieku. Mimo tego nie ulega wątpliwości, że kenijska kawa należy do najlepszych na świecie. Kawa rośnie tu na małych, rodzinnych plantacjach, których aktualnie jest przeszło 700 000. Rocznie ten afrykański kraj eksportuje około miliona worków kawy.

Czytaj więcej

Ziarna najwyższej klasy

Kawa Kenia Arabica AA rośnie na dużych wysokościach, powyżej 1800 m n.p.m., co chroni ją przed zanieczyszczeniami środowiska, chorobami i atakami insektów. Na nieprzeciętną jakość jej ziaren składa się jeszcze wiele innych czynników. Region Kirinyaga obfituje w kwaśną glebę, odpowiednie nasłonecznienie oraz wilgotność. Dzięki temu kawowce rosną i dojrzewają powoli, w doskonałej harmonii z otoczeniem. Zbiór ziaren odbywa się w okresie od listopada do grudnia, niekiedy także od marca do lipca. Oczyszcza się je metodą „na mokro”,  z wykorzystaniem krystalicznie czystej górskiej wody, po czym suszy w pełnym słońcu.

Nazwa kawy Kenia Arabica AA wskazuje na największe ziarna, a tym samym na największą aromatyczność, czyli zawartość olejków eterycznych. Kawa ta zachwyca urzekającym połączeniem nut owoców tropikalnych, wiśni, klonu i kwiatów. Napar doskonale orzeźwia, odznaczając się jednocześnie wykwintnością. Przez wielu koneserów kawa Kenia Arabica AA uważana jest za najlepszą na świecie.

Kawa Kenia Arabica AA od Café Panamera

Prowadzimy własną palarnię kawy, wykorzystując jedynie tradycyjne metody obróbki ziaren. Palimy je w klasycznych piecach, dzięki czemu zachowują swój intensywny aromat. W naszym sklepie mogą Państwo kupić kawę Kenia Arabica AA zarówno w pełnych ziarnach, jak i świeżo mieloną. Oferujemy różne gramatury do wyboru – od 250 g do 1 kg. Czuwamy nad każdym etapem realizacji zamówienia, co sprawia, że do naszych klientów trafiają ziarna palone nie dawniej niż dwa tygodnie przed wysyłką, co jest gwarancją zachowania przez nie odpowiedniej świeżości. Kawa Kenia Arabica AA stanowi znakomity pomysł na prezent z różnych okazji. Serdecznie zapraszamy do zakupów w Café Panamera!

Recenzje