Strona główna / / / Kolumbia Excelso - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kolumbia Excelso - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kolumbia jest drugim, co do wielkości producentem kawy na świecie. Znana jest z wysokiej jakości ziaren. Około połowa eksportu z Kolumbii trafia do Stanów Zjednoczonych a eksportuje się około 12,5 miliona worków. Konsumpcja wewnętrzna to około 2 miliony worków rocznie.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 3/8
  • Smak: czerwona porzeczka, pomarańcza, karmel, czekolada
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Antioquia / Medellin
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: Excelso EP - 15/16 mm (ręcznie sortowane)
  • Wysokość upraw: 1.100 - 1.500m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)

24,39 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Kolumbia Excelso

Wysokogatunkowa o silnym, jedwabistym smaku i niepowtarzalnym aromacie. Smak doskonale zrównoważony z akcentem orzechowym, łagodny, bardzo naturalny, lekko kwaskowy. Zawiera dużą ilość kofeiny, więc jako espresso stawia na nogi najlepiej na świecie.

Aromatyczna kawa Kolumbia Excelso

Dla koneserów wytrawnych i delikatnych smaków mamy propozycję unikalnej kawy Kolumbia Excelso, której każdy łyk staje się finezyjną poezją. Miłośnicy wyrazistych esencji odnajdą tu prawdziwą głębię aromatu. Ten rodzaj kawy jest szczególnie dedykowany, tym z Państwa, którzy pragną każdego ranka dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę kofeiny dającej dużo energii na cały dzień.

Czytaj więcej

Ci, którzy raz posmakują kawy Kolumbia Excelso, nie będą już potrafili oprzeć się jej wyrazistemu smakowi i aromatowi pobudzającemu wszystkie zmysły. Każdego, kto chce, chociaż na chwilę udać się w podróż do gorącej Kolumbii, drugiego na świecie producenta oraz importera kawy, zapraszamy do wypróbowania tego wytwornego produktu.

Wyrafinowany smak kawy Kolumbia Excelso

Niepowtarzalność esencji tej niepowtarzalnej kawy kryje się w apetycznych nutach słodkiego karmelu i gorzkiej czekolady zatopionej w soczystej gruszce dojrzewającej pod kolumbijskim słońcem. Wszystko to przyprawiono delikatną nutą orzechów oraz słodkich owoców czarnej porzeczki. Natomiast po zaparzeniu kawy można wyczuć unoszącą się woń kwiatów wprowadzającą nastrojowy klimat.

To, co wyróżnia kawę Kolumbia Excelso to ziarna zbierane na plantacjach w regionie Antioquia, które następnie są starannie selekcjonowane oraz poddawane precyzyjnej obróbce prowadzącej do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji smakowej. Sposobów na podawanie tej kawy jest wiele, lecz najlepiej przyrządzać ją za pomocą ekspresu zarówno ciśnieniowego, jak i przelewowego.

Kawa doskonała na rodzinne uroczystości

Tych z Państwa, którzy chcą zachwycić swoich gości unikalnym smakiem apetycznej kawy Kolumbia Excelso, zachęcamy do jej wypróbowania. Wytworna esencja doskonale komponuje się z ciastami i deserami serwowanymi podczas rozmaitych uroczystości rodzinnych. Ponadto kawa ta nie jest wzmacniana żadnymi chemicznymi substancjami i mogą pić ją alergicy, a nawet osoby mające wrażliwy żołądek. W celu zachowania  jej oryginalnego smaku proponujemy, aby zrezygnować z dodawania mleka oraz cukru.

Recenzje