Strona główna / / / Kostaryka Tarrazu - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kostaryka Tarrazu - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kostarykę kochamy za wiele rzeczy. Krajobraz jest wspaniały. Plaże są czyste, a pogoda jest ciepła przez cały rok. Jednak najbardziej kochamy kawę prosto z Kostaryki. 

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 3/8
  • Smak: wiśnia, karmel, migdał
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Tarrazu / San Rafael
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: SHB EP
  • Wysokość upraw: 1.500 - 1.800m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)
  • Grade SCA: 83

21,95 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Kostaryka Tarrazu

Region Tarrazu jest uważany za jedno z najlepszych miejsc do uprawy kawy na świecie. Drzewa kawowe uprawiane są tam na bardzo żyznej, wulkanicznej glebie, nie wymagającej nawożenia. Umiarkowany klimat z gorącymi dniami i chłodnymi nocami sprawia, że ziarna dojrzewają wolniej, co według znawców powoduje koncentrację smaku. Kawę charakteryzuje wyraźny, bardzo silny i czysty aromat oraz miękki i bogaty smak, oraz duża gęstość naparu. Doceniana jest również za niepowtarzalny zapach.

Gdzie uprawia się kawę Kostaryka Tarrazu?

Tarrazu to region położony ok. 70 km od stolicy kraju San Jose, w otoczeniu terenów górzystych, będących częścią pasma Talamanca Sierra. Miejscowa ludność zajmuje się przede wszystkim uprawą kawy z gatunku Arabica. Poświęcają temu wiele czasu, uwagi i staranności, ponieważ plantacje stanowią ich główne źródło utrzymania. Znakomity smak kawy Kostaryka Terrazu uzyskuje się dzięki niezwykle bogatej w składniki odżywcze glebie wulkanicznej.

Czytaj więcej

Klimat górski oraz uprawa na wysokościach ponad 1500 m n.p.m. sprawiają, że ziarna kawowca poddawane są systematycznemu, powolnemu procesowi dojrzewania. Czyste powietrze i bogactwo mineralne ziem uprawnych pozwalają uniknąć stosowania sztucznych nawozów oraz pestycydów. Eksportowane ziarno gwarantuje wysoką jakość, czysty smak, a także typowe dla tego rejonu nuty smakowe.

Co wyróżnia kawę z górskiego kantonu Tarrazu?

Stopniowy nieco przyhamowany w porze nocnej wzrost w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami w ciągu dnia, powodują, że kawa Kostaryka Tarrazu charakteryzuje się niską kwasowością i mocą. Jest idealna dla osób, które chcą otworzyć się na nowe smaki kaw z różnych części świata. Delikatna, pełna cielistość, czyli tzw. kremowe body, nadaje kawie lekki i zrównoważony posmak.

Kawa Kostaryka Tarrazu to aromatyczna mała czarna, w której wyczuwalna jest nuta słodyczy. Karmel, czekolada oraz kardamon z orzeźwiającą i finezyjną wonią cytrusów to wyróżniki górskiej odmiany krzewów kawowca. Gatunek dostarcza również niezwykłych doznań zapachowych, gdyż odznacza się intensywnym aromatem. Kawę można śmiało serwować z mlekiem, likierem lub syropem smakowym.

Kawa Kostaryka Tarrazu — nasza oferta

W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępna jest kawa ziarnista oraz mielona o gramaturze 250 g, 500 g lub 1 kg. Każdą porcję drobiazgowo pakujemy do hermetycznie zamkniętych torebek, aby zachować świeżość skrupulatnie wyselekcjonowanych ziaren. Dbamy, aby nie dopuścić do utraty cennych walorów smakowych i zapachowych.

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Delikatna - idealna na popołudnie

Jedna z pierwszych singli jakie miałem przyjemność spróbować.
Zaparzona we włoskiej kawiarce smakuje wyśmienicie. Dla mnie najlepsza jako czarna, bez rozcieńczania wodą czy mlekiem (choć żona twierdzi, że z mlekiem również pyszna).
Aromat wyraźny a smak całkiem bogaty i delikatny - w sam raz na poobiednią filiżankę. Potwierdzam też jej niską kwasowość, co dla mnie ma duże znaczenie, ponieważ w ogóle nie podrażnia żołądka.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie