O nas

CAFE PANAMERA , jako spółka działa od 2013 roku, a więc mamy już kilka lat doświadczenia w branży. Jednak od momentu założenia do dnia dzisiejszego nastąpiły spore zmiany ale niezmienna pozostaje jakość naszej kawy oraz pasja z jaką ją wypalamy...

Na czym polega tajemnica pysznej kawy? Po pierwsze, pochodzenie i gatunki kaw w naszej palarni są przez nas starannie przemyślane i dobrane. Po drugie, ziarna zostają odpowiednio wypalone metodą mistrzowską w tradycyjnym piecu bębnowym, a kolor, struktura, czas palenia i temperatura są sprawdzane i kontrolowane w każdej minucie procesu palenia. Następnie kawa jest studzona powietrzem, mieszana, a po kilku dniach pakowana i wysyłana do Was - zawsze nie później niż 2 tygodnie od daty palenia, dając czas ziarnom na pełne rozwinięcie swoich aromatów. Brzmi banalnie, ale cały proces produkcji wymaga wieloletniego doświadczenia i uwagi. Aby zapewnić powtarzalność palenia wprowadziliśmy proces weryfikacji ziaren pod względem koloru oraz smaku. W efekcie, wszystko czego szukacie w kawie: pobudzenie, smak i wszystkie walory zdrowotne kawy, działają znacznie lepiej, ponieważ pijecie ją po kilku dniach od wypalenia.  

Nasza historia z kawą

Przede wszystkim jesteśmy grupą przyjaciół i lubimy spędzać czas ze sobą także poza palarnią. Jesteśmy grupą ludzi o różnych charakterach, którzy chcą stworzyć miejsce wyjątkowe, w którym łączą się: pasja, kreatywność i perfekcja. Jak każdy z Was, mamy swoje cele i marzenia, a tym największym jest to, żebyście z zadowoleniem wracali po nasze produkty. Jesteśmy i zamierzamy pozostać małym, ale przez to bardzo zgranym zespołem, a dzięki temu w jednym miejscu skupiamy cały proces decyzyjny i produkcyjny. Zamawiając kawę od nas wiecie, kto konkretnie Wam ją wypali, zapakuje i wyśle.

Marcin

Marcin:

Pewnego grudniowego wieczoru sąsiad poczęstował mnie kawą. Nigdy nie byłem kawowym koneserem, ale to co działo się na moim podniebieniu było niemal magiczne. Oczekiwałem mocno goryczkowego, intensywnego smaku przemysłowej kawy, tymczasem otrzymałem bogaty zapach, delikatny aromat oraz wyraźnie wyczuwalne kolejne fazy smakowe. Nocny Łowca, to była najlepsza kawa jaką piłem w życiu. Po chwili rozmawialiśmy o tym w jaki sposób umożliwić delektowanie się nią właśnie Wam.

Karolina

Karolina:

Po zgłębieniu tajemnicy palenia kawy i wielokrotnych próbach smakowych kawa ma dla mnie wciąż wiele tajemnic. Filiżanka kawy stała się dla mnie rytuałem, którym zaczynam każdy dzień. Zaczęłam poszukiwać tej jedynej i oto jest! Corrida - jej moc ukryta pod urzekającym aromatem. Charakteryzuje się pełną cielistością i wyrazistym smakiem. Niespotykany charakter mieszanki podkreśla długi, delikatny finisz: czekoladowy z odrobiną cytrusa. 

Baner Krzysiek

Krzysiek:

Moja przygoda z kawą zaczęła się kilka lat temu, i jak to zwykle bywa zupełnym przypadkiem. Do tego czasu nie piłem w ogóle kawy i nie miałem o niej bladego pojęcia. Sytuacja zmieniła się diametralnie pewnego wieczoru, gdy przy rozmowach o różnego rodzaju biznesach padło hasło – co gdyby zainwestować w istniejącą palarnię kawy? Wtedy właśnie pomyślałem: moja wiedza na temat kawy jest bliska zero, nie pije kawy więc argumentów na tak nie było zbyt wiele. Jednak to pozwoliło mi patrzeć na kawę i palarnię kawy z pewnego dystansu, bez emocjonalnego zamazania rzeczywistości pyszną kawą. I to było jak lawina śnieżna, czytanie książek, szkolenia, filmiki na youtube, miesiące przesłuchanych audiobooków ale przede wszystkim godziny rozmów z moim mentorem kawowym. Krok po kroku chłonąłem wiedzę o zielonych ziarnach, plantacjach, smakach, aromatach i przede wszystkim o tym jak palić kawę metodą mistrzowską w tradycyjnym piecu bębnowym. Wiele ton wypalonej kawy zanim nadawała się do skosztowania. Co za tym idzie, nie dało się uniknąć próbowania kaw przy tym no i tak oto wsiąkłem na amen. Dzisiaj z kaw Speciality uwielbiam średnio paloną Hawaii Konę Extra Fancy – za jej czekoladową delikatność a przy tym szczyptę pikantności. Z naszych mieszanek nie mogę się obejść bez Czarnej Magii jej owocowe nuty połączone z orzechem wprawiają mnie zawsze w magiczny dzień. 

Kasia

Kasia:

Kawę pijam regularnie, od zawsze. Jej zapach uwielbiałam już kiedy byłam dzieckiem. Moim ulubionym napojem była wtedy zbożowa Inka:) Teraz najbardziej lubię kawę świeżo zmieloną, mocną i ze spienionym mlekiem. Jako, że jestem strasznym śpiochem tylko ona jest mnie w stanie obudzić każdego ranka. I nie zdarza się żebym korzystała z jej pobudzających i dodających energii właściwości tylko raz w ciągu dnia:) Kawa to dla mnie również chwila relaksu, odprężenia i uspokojenia umysłu. Kojarzy mi się ze spotkaniem z przyjaciółka, pysznym deserem i przerwą w pracy. 

Przyznaję, że do niedawna nie zdawałam sobie sprawy, że kawa ze świeżo zmielonych ziaren smakuje zupełnie inaczej niż ta kupowana przeze mnie do tej pory w marketach. Odkąd zaczęłam swoją przygodę w palarni, poznałam smaki i aromaty kaw, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Uczenie się ich, próbowanie i poznawanie ukrytych w nich nut smakowych to prawdziwa przyjemność. Do tej pory najbardziej urzekła mnie Brazylia Santos, klasyk wśród kaw. Ziarna są bardzo aromatyczne i pozbawione goryczki z lekko miodowym posmakiem. Lubię też naszą mieszankę Blady Świt za jej niezwykle energetyzująca moc. Po nocy spędzonej na czuwaniu przy moim małym synku tylko ona dodaje mi sił na przetrwanie nawet długiego i pracowitego dnia.

Nasz zespół:  

Karolina - ze względu na swoje doświadczenie zawodowe i dużą wiedzę w tym zakresie Karolina czuwa aby nasza strona internetowa, sklep oraz materiały, które do Was docierają były ciekawe, czytelne, zwracające uwagę i przyjemne w odbiorze. Gołym okiem widać profesjonalizm w każdym jej działaniu.

Karolina to nasza „ cicha woda" :) Z pozoru osoba delikatna, krucha i stojąca z boku a tak naprawdę niezależna, bardzo silna i radzącą sobie w każdej sytuacji.

Ma nieprzeciętną intuicje, umie słuchać, obserwować otoczenie i wyciągać trafne wnioski. Cenimy jej lojalność, uczciwość oraz to, że zawsze przejmuje się losem innych.

Kasia - serce naszych social mediów - łączy pasję z pracą. To ona dba, abyście niemal każdy dzień witali razem z nami oraz byli na bieżąco z naszymi nowościami i nie tylko. Niezwykle ciepła i serdeczna osoba. Jej uśmiech rozpromieni nawet najpochmurniejszy dzień. Cudowna Mama dwójki uroczych dzieci.

Krzysiek – nasz roaster, potrafi wypalić absolutnie wszystko (chciałoby się napisać, że jest jak napalm :)). Jego sumienność, dokładność i oddanie procesowi palenia to gwarancja, że każda kawa i mieszanka będzie powtarzalna i idealna. Zawsze można na niego liczyć, jest świetnym kolegą.

Marcin – człowiek orkiestra. Po wielu latach specjalizacji osiągnął stopień mistrzowski w dziedzinie handlu i sprzedaży. Lider naszego zespołu sprzedażowego. Sprzeda wszystko i każdemu :) Spotkania z Marcinem zapamiętasz na długo. Uwielbia ludzi i zawsze miło spędza się z nim czas. Prywatnie służy pomocą każdemu z przyjaciół a w ponure dni zawsze rozweseli unikalnym dowcipem.

Tomekodpowiada za przygotowanie i realizacje zamówień. Pracowity, zaangażowany i bardzo dokładny. Dba o to aby kawa, którą u nas zamawiacie została sprawnie wysłana i jak najszybciej trafiła do Waszych domów i firm.

Tomek jest również obecny przy procesie wypalania kawy, zgłębiając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie przygotowuje się do objęcia w przyszłości stanowiska roastera.

Popołudniami często można spotkać go w naszym sklepie stacjonarnym gdzie pomaga klientom w doborze kaw i akcesoriów do przygotowania i parzenia.

Magda - jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak to jest być Magdą, wypij proszę wszystkie nasze mieszanki jedna po drugiej. Żywioł, wulkan, czysta energia skondensowana w drobnym zgrabnym ciele - jednym słowem Magdotron! ;) Właściwie to ona powinna być w logo Tesli lub NASA. Jest zawsze uśmiechnięta, a przez swój charakter motywuje do działania wszystkich dookoła siebie. Nie można się przy niej nudzić. Jest bardzo pomocna, empatyczna i uwielbia ludzi, dzięki czemu dobrze jest być jej Klientem. Po chwili rozmowy z Magdą nie sposób będzie jej zapomnieć!

 

Mamy nadzieję, że zechcecie nam zaufać i spróbować czegoś wyjątkowego.

 

Zapraszamy do krainy świeżo palonej kawy z Cafe Panamera!