Strona główna / / Kawa z AeroPress: jak zaparzyć kawę za pomocą tego urządzenia?

Kawa z AeroPress: jak zaparzyć kawę za pomocą tego urządzenia?

Znudziło Ci się przygotowywanie tradycyjnej kawy za pomocą automatycznego ekspresu lub czajnika? Poszukujesz metody, która pozwoli Ci na poznawanie nowych smaków i odkrywanie zupełnie innych wymiarów tego magicznego czarnego trunku? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi “TAK!” - mamy dla Ciebie doskonałą propozycję.

Wzbogać swój codzienny kawowy rytuał o napój przyrządzony przy użyciu AeroPressu. Więcej informacji na temat tego urządzenia, samego procesu parzenia, a także kaw, które możesz przyrządzić za jego pośrednictwem - znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Czym jest AeroPress?

Tytułowy AeroPress to stosunkowo mało skomplikowane urządzenie, które wykorzystuje się do parzenia kawy pod niewielkim ciśnieniem.

W najbardziej klasycznej formie przybiera on formę tuby, na której dnie umieszcza się specjalny filtr i na którą z góry nakłada się odpowiedni tłok. W ten sposób umożliwia on przygotowywanie trunku pod ciśnieniem - analogicznie, jak ma to miejsce w przypadku automatycznych ekspresów do kawy czy też specjalistycznych kawiarek.

Nie musimy dodawać, że kawa z AeroPressu oferuje specyficzne i jedyne w swoim rodzaju doznania smakowo-zapachowe.

Jak za pomocą AeroPressu zaparzyć wyśmienitą kawę?

Wspomniane urządzenie o nazwie AeroPress nie tylko kształtem, ale również zasadą działania przypomina zwykłą strzykawkę. Aby móc cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem kawy należy wykonać zaledwie 3 proste czynności:

  1. Zmielić ziarna kawy, a następnie umieścić je we wnętrzu AeroPressu.
  2. Tak przygotowaną mieszankę zalać gorącą wodą, zamieszać i odczekać około 2 minut.
  3. Nacisnąć górną część urządzenia tak, aby pod wpływem ciśnienia czarny trunek został przelany do przygotowanego wcześniej naczynia (kubka, szklanki, filiżanki itp.). Cała czynność przeciskania powinna trwać od 20 do 30 sekund.

Zalety AeroPressu – dlaczego warto parzyć kawę właśnie w ten sposób?

Do głównych zalet wynikających z używania tego urządzenia zaliczamy takie czynniki, jak:

  • Po pierwsze – wygoda. Urządzenie jest małe i poręczne, dzięki czemu z łatwością zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. Docenisz jego zalety również wówczas, gdy często podróżujesz. Bez kłopotu włożysz go do dowolnego plecaka, torby, a nawet walizki.
  • Po drugie – prosta obsługa. Potrzebujesz tylko kawy (najlepiej świeżo zmielonej!), gorącej wody i dowolnego naczynia. Sam proces zaparzenia za pomocą AeroPressu trwa dosłownie chwilę.
  • Po trzecie - świetny smak i aromat. Absolutnie charakterystyczne i nie do pomylenia z żadnymi innymi sposobami przyrządzania tego czarnego napoju.

Jakie kawy można przyrządzać w AeroPressie?

Najpopularniejszym rodzajem kawy, którą warto parzyć w tego typu urządzeniu jest oczywiście klasyczne espresso. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Twój AeroPress posłużył Ci do stworzenia innych kompozycji. W tym: stał się bazą do cappuccino, latte, jak i wielu innych trunków z mlekiem czy bez.

Posiadasz AeroPress (lub masz zamiar go kupić) i szukasz ziaren, za pomocą których przygotujesz wyśmienitą kawę?

Dobra wiadomość jest taka, że z pewnością znajdziesz je w naszym sklepie internetowym. Przejdź do niego już teraz, aby Twoim oczom ukazały się najlepsze odmiany ziaren - pochodzące z wyselekcjonowanych zakątków całego świata.

Masz pytania dotyczące kawy? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy z przyjemnością pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Zostaw komentarz

* Imię:
* E-mail: (nie zostanie wyświetlony)
   Strona: (adres http://)
* Komentarz
Kod weryfkacyjny