Strona główna / / Ekspres kolbowy do domu: czym jest i jak za jego pomocą przyrządzić wyśmienitą kawę?

Ekspres kolbowy do domu: czym jest i jak za jego pomocą przyrządzić wyśmienitą kawę?

Szukasz sposobu, dzięki któremu zapewnisz sobie wyśmienitą i aromatyczną kawę zawsze, gdy będziesz mieć na nią ochotę? Cenisz sobie tradycyjne podejście do procesu jej przygotowywania, ale chcesz mieć pewność, że wybierzesz właściwie?

Wygląda na to, że ten artykuł został stworzony z myślą o Tobie. Znajdziesz w nim informacje na temat ekspresów kolbowych, a przede wszystkim – dowiesz się, jakie urządzenie powinno znaleźć się w Twoim domu. Sprawdź!

Jak działa ekspres kolbowy?

W przeciwieństwie do coraz popularniejszych ekspresów automatycznych, ten rodzaj urządzenia wymaga nieco większego zaangażowania w proces przygotowywania kawy.

Dzieje się tak dlatego, że aby przyrządzić swój ulubiony trunek – w tytułowej kolbie należy umieścić kawę (najlepiej świeżo zmieloną!). Następnie, element ten należy podłączyć do ekspresu, który odpowie za dostarczenie wody pod odpowiednim ciśnieniem. W efekcie – z kolby popłynie smaczna i aromatyczna kawa.

Ekspres kolbowy do domu – dla kogo?

Jak widzisz, przyrządzenie kawy za pomocą ekspresu kolbowego wymaga nieco więcej pracy niż tylko przyciśnięcia 1 guzika. Można powiedzieć, że jest to pewien proces dla prawdziwych pasjonatów, którzy lubią cieszyć się kawą na wielu płaszczyznach. Najpierw podczas mielenia ziaren, potem przesypywania mieszanki do kolby, a następnie zaparzania, nalewania, jak i finalnego smakowania ulubionego trunku.

A zatem, co musi oferować tego typu urządzenie, które ma zagościć w Twoim domu?

Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór właściwego rozwiązania:

Zwróć uwagę na parametry Twojego przyszłego ekspresu kolbowego

W tym obszarze kluczowe są dwa elementy: temperatura wody oraz wysokość podawanego ciśnienia. Z uwagi na fakt, że ekspresy kolbowe służą głównie do przygotowywania klasycznej kawy espresso oraz kompozycji na jej bazie – wspomniane parametry powinny przedstawiać się następująco:

  •        Temperatura wody musi mieścić się w granicach od 88 do 92 stopni Celsjusza.
  •        Ciśnienie musi wynosić minimum 9 bar.

Zobacz, czy domowy ekspres kolbowy posiada dodatkowe wyposażenie

Jeżeli preferujesz kawę z mlekiem (zwłaszcza spienionym) - upewnij się, że wybrane urządzenie posiada specjalną dyszę. Posłuży Ci ona zarówno do podgrzewania mleka, jak i tworzenia z niego puszystej i aksamitnej pianki, która doskonale uzupełni Twoją kawową kompozycję.

Sprawdź ceny i weź pod uwagę jakość wybranych ekspresów kolbowych

Ekspres, ekspresowi nierówny, a w wielu przypadkach urządzenia o wartości 2000 czy 3000 złotych wcale nie oferują lepszej jakości niż rozwiązania za 1000 lub mniej PLN.

W związku z tym, zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego sprzętu, upewnij się, że jest on najlepszy w swojej klasie. W tym celu możesz wykorzystać opinie dotychczasowych użytkowników, a także udać się do sklepu, aby przetestować go “na własnej skórze”.

Masz sprawdzony ekspres kolbowy i co dalej?

Najwyższa pora zadbać o to, aby trafiły do niego wyłącznie najdoskonalsze ziarna kawy! Jeśli chcesz mieć pewność, że tak będzie - koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu online. Przygotowaliśmy dla Ciebie naprawdę szeroki wybór kaw – w wielu odmianach i pochodzących z różnych zakątków całego globu. 

Zostaw komentarz

* Imię:
* E-mail: (nie zostanie wyświetlony)
   Strona: (adres http://)
* Komentarz
Kod weryfkacyjny