Strona główna / / Kopi Luwak - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kopi Luwak - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kawa o niezwykłym i niepowtarzalnym aromacie, która przez wielu uznawana jest za najlepszą na świecie. 

Jedyny w swoim rodzaju sposób obróbki oraz bardzo limitowane zbiory (nie przekraczające 400kg rocznie) powodują, że jest to jedna z najdroższych kaw ziarnistych.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 3/8
  • Smak: czekolada, orzech laskowy, karmel
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Jawa
  • Obróbka: Luwak
  • Klasyfikacja ziaren: Grade 1
  • Wysokość upraw: 1.400 - 1.500m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)
  • Grade SCA: 86,75

478,86 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Panamera Kopi Luwak

Kawa Kopi Luwak

Odkryj niezwykły smak i niepowtarzalny aromat kawy, która przez wielu jest uznawana za najlepszą kawę na świecie.

Kawa Kopi Luwak to gatunek wywodzący się z Azji. Jednak jej popularność nie wynika z samego miejsca uprawy, ale przede wszystkim bardzo oryginalnego sposobu zdobywania ziaren. Otóż pierwszym etapem produkcji tych niezwykłych ziaren są małe i niepozorne zwierzątka - cywety. Żywią się one owocami kawowców, z których (po przetrawieniu) pozostają same ziarna kawy. Następnie tak pozyskany surowiec jest myty oraz palony - dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku innych, bardziej tradycyjnych odmian kawy.

Kawa Kopi Luwak - ile kosztuje i gdzie ją kupić?

Z uwagi na jedyny w swoim rodzaju sposób jej pozyskiwania, a co za tym idzie – mocno ograniczone moce produkcyjne – kawa Kopi Luwak po prostu nie może być tania. Jeśli spotkasz się z ofertą zakupu za mniej niż 200 zł za 100 gramów - istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś próbuje sprzedać Ci podróbkę. Najlepszym dowodem na istnienie takiego procederu jest fakt, że światowa sprzedaż tego typu kawy znacznie przewyższa jej produkcję. Co w jasny sposób pokazuje, że nie wszystkie ziarna noszące nazwę Kopi Luwak - są nimi w rzeczywistości.

Jej uprawa oraz dalsza obróbka wymagają czasu, zasobów i umiejętności. W związku z tym cena naprawdę oryginalnej kawy kopi Luwak może oscylować w granicach od 250 do nawet 350 złotych za 100 gramów. W naszym sklepie znajdziesz gotowe opakowania 250gran ,500gram oraz 1.000gram świeżo palonej kawy Kopi Luwak z wolnego wybiegu. 

Kopi Luwak – po czym poznasz prawdziwie oryginalną kawę?

Jeden z sekretów niezwykłych ziaren Kopi Luwak tkwi w ich niedoskonałości. Oryginalne ziarna kawy wcale nie są idealne. Mają nieregularny kształt, a dodatkowo ich powierzchnia jest matowa.

Jednak nadrzędną cechą, która nie pozwala pomylić jej z żadną inną kawą, są oczywiście... absolutnie niepowtarzalne wrażenia płynące ze smaku i aromatu zaparzonego napoju. W przeciwieństwie do bardziej popularnych odmian Arabiki bądź Robusty – kawa Kopi Luwak jest zdecydowanie łagodniejsza w smaku. Wiele osób podkreśla, że jest on bardzo subtelny i pozbawiony kwasowości oraz goryczki.

Kluczowym elementem, który da Ci pewność, że decydujesz się na zakup oryginalnych ziaren, jest certyfikat autentyczności. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie certyfikowaną kawę Kopi Luwak. Zapraszamy na zakupy!

Recenzje