Strona główna / / Panama Geisha - kawa ziarnista - 100% Arabica

Panama Geisha - kawa ziarnista - 100% Arabica

Doceń jedyną w swoim rodzaju kompozycję złożonych smaków i aromatów, która aż 5-krotnie została uznana za najlepszą kawę w historii.

Geisha Panama jest zaliczana do tzw. kaw Speciality - posiadających ponad 90 punktów w 100 punktowej skali.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 4/8
  • Smak: kwiatowy, owocowy, cytrusowy
  • Gatunek: Arabica 100% odmiana Geisha
  • Region: Jaramillo
  • Obróbka: Naturalna
  • Klasyfikacja ziaren: Grade 1
  • Wysokość upraw: 1.600 - 1.800m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)
  • Grade SCA: 94,75

324,39 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw - Panama Geisha

Kawa Geisha Panama La Esmeralda

Doceń jedyną w swoim rodzaju kompozycję złożonych smaków i aromatów, która aż 5-krotnie została uznana za najlepszą kawę w historii.

Geisha Panama jest zaliczana do tzw. kaw Speciality - posiadających ponad 90 punktów w 100 punktowej skali. Te czynniki sprawiają, że mamy do czynienia z absolutnie TOPowym wyrobem, którego jakość, smak i zapach doceniają nawet najbardziej wymagający konsumenci (w tym członkowie międzynarodowego jury!).

Po zaparzeniu ziarna Geishy uwalniają charakterystyczny, bardzo słodki, a zarazem owocowy smak. Stanowi on doskonale zbalansowane połączenie karmelu oraz miodu - z wyczuwalną obecnością marakui i moreli. Wielu ekspertów przyznaje, że jest jedną z nielicznych odmian, których nie powinno mieszać się z mlekiem, i które swój największy potencjał osiągają w trakcie alternatywnych metod parzenia (a nie espresso).

Kawa Geisha Panama - jaka jest jej cena i gdzie można ją kupić?

Bardzo ograniczone możliwości uprawy i produkcji sprawiają, że sam dostęp do kawy jest mocno limitowany. To, w połączeniu z jej niewiarygodnymi walorami oraz uznaniem smakoszy sprawia, że ziarna kawy Geisha Panama zdecydowanie ciężko zaliczyć do tanich. Przeważnie cena tego typu produktów waha się w granicach od 150 do 300 złotych za 100 gramów.

W naszym internetowym sklepie z kawą czekają na Ciebie propozycje ziaren Geisha Panama, które zakupisz już za 399 złotych za opakowanie 250gram.

Geisha Panama – jak poznać oryginalne oblicze tej kawy?

Kawa Geisha, choć jej nazwa na to nie wskazuje, to gatunek wywodzący z Etiopii. Sama odmiana tego typu kawowców może być uprawiana w wielu miejscach na świecie. Jednak prawdziwymi i zarazem bardzo wyjątkowymi walorami smakowo-aromatycznymi może się poszczycić ta uprawiana w jednej, bardzo konkretnej lokalizacji.

O oryginalności tego przysmaku przesądza miejsce jej pochodzenia. Jedyna tak smaczna i aromatyczna kawa Geisha Panama jest uprawiana, a jakże - w Panamie! Bardzo wysoko w górach (na wysokości powyżej 1500 m n. p. m.), znajdujących się tuż przy granicy z Kostaryką.

Oczywiście, kawowce Geisha są uprawiane także w innych zakątkach świata. W tym w ich domu, czyli wspomnianej już Etiopii, jak również Peru, Hondurasie oraz krajach Afryki. Jednak kluczowym czynnikiem odpowiadającym za występowanie pożądanych walorów stanowi lokalizacja. To dzięki niej to właśnie ziarna z Panamy uchodzą za jedne z najlepszych.

Aby mieć pewność, że kupujesz produkt pochodzących właśnie z tamtych rejonów świata - koniecznie sprawdź, czy wybrana kawa posiada certyfikat autentyczności. W ofercie naszego sklepu online czeka na Ciebie tylko w pełni oryginalna kawa Geisha – prosto z wysokich gór Panamy!

Recenzje