Strona główna / / / Peru SHB Chanchamayo - kawa ziarnista - 100% Arabica

Peru SHB Chanchamayo - kawa ziarnista - 100% Arabica

Peru Chanchamayo uprawiana jest w sporej części przez miejscowych Indian, na obszarze płaskowyżu w środkowej części kraju. Plantacje zlokalizowane są na wysokości pomiędzy 1000 a 1500 m nad poziomem morza. Kawa przetwarzana jest wyłącznie metodą mokrą. Co ciekawe, choć uprawiana na niewielkich farmach, magazynowana jest w spółdzielniach farmerów.

  • Kwasowość: 1/8
  • Moc: 3/8
  • Smak: Cytrusowy z dodatkiem ciemnej czekolady i nutką orzecha
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Chanchamayo
  • Obróbka: Mokra
  • Klasyfikacja ziaren: SHB (strictly hard bean)
  • Wysokość upraw: 1.300 - 1.400m n.p.m.
  • Stopień palenia: Średnie (Medium)

21,95 PLN

dostępny

Opis produktu

Cechy kaw Peru

Pochodzi z zacienionych stoków Andów i uważana jest za najlepszą kawę z tego regionu. Jej proces dojrzewania jest powolny, a uprawa w 100% ekologiczna. Cechuje ją łagodny, lekki smak, doskonała moc oraz umiarkowany słodkawy i kwaskowy aromat.  

Wyrazista kawa Peru SHB Chanchamayo przeniesie Państwa na majestatyczne stoki Andów

Peru SHB Chanchamayo jest uprawiana na płaskowyżu Andów w środkowej części Peru. Nazwa kawy pochodzi od nazwy doliny Chanchamayo znajdującej się na wysokości przekraczającej 1350 m n.p.m. To właśnie w jej obrębie rosną i obradzają w owoce krzewy kawowca. Obszar ten dynamicznie rozwija się właśnie ze względu na cenioną na całym świecie kawę.

Czytaj więcej

Większością upraw zajmują się miejscowi Indianie, którzy stosują ekologiczne metody pielęgnacji krzewów i zbiorów ziaren. Wykorzystują oni wyłącznie mokrą metodę obróbki polegającą na pozbawianiu wiśni kawowca skórki w specjalnym młynie wodnym. Następnie ziarna są myte oraz ręcznie selekcjonowane. Czas, który kawa spędza w wodzie, wynosi minimum jedną dobę. Dopiero po szczegółowym usunięciu miąższu i oddzielaniu wadliwych ziaren najwyższej jakości owoce suszy się na specjalnie przygotowanych leżakach w dobrze nasłonecznionych miejscach.

Subtelna, ekologiczna i uniwersalna w zastosowaniu

Dzięki mokrej metodzie obróbki Peru SHB Chanchamayo charakteryzuje się łagodną kwasowością oraz wyrazistym, słodkawym smakiem o delikatnych, orzechowych nutach. Peruwiańscy farmerzy magazynują ją w spółdzielniach, z których gotowy produkt jest dystrybuowany do palarni na całym świecie. Odmiana Chanchamayo stanowi jedną z najbardziej znanych kaw tego regionu.

Kawę Peru SHB Chanchamayo możemy używać zarówno do przygotowania jednorodnego napoju, jak i wykorzystywać ją w roli składnika do naszych autorskich mieszanek. Wynika to z jej zbalansowanych, uniwersalnych w zastosowaniu smaków. Spora zaleta tej odmiany kawy wynika z faktu jej całkowicie ekologicznej uprawy. Nie stosuje się podczas niej pestycydów oraz innych, sztucznych środków wspomagających. Do prawidłowego wzrostu owoców kawowca wystarcza sprzyjający klimat wysokogórski, w którym rosną krzewy. Mamy zatem pewność nabywania produktu najwyższej jakości. Największy potencjał ze świeżo palonej kawy wydobędziemy, parząc ją w ekspresie ciśnieniowym lub przelewowym.

Recenzje