Strona główna / / / Indonezja Sulawesi Kalossi - kawa ziarnista - 100% Arabica

Indonezja Sulawesi Kalossi - kawa ziarnista - 100% Arabica

Kawa z wyspy Sulawesi ma ciężkie body i kremową konsystencję. Jest to rzadka kawa uprawiana na bardzo starych krzewach kawowych regionu Toraja w Indonezji. Jest również znana, jako Kawa Celebes Kalossi, ponieważ jest uprawiana na wyspie Celebes, która była staroholenderską nazwą wyspy.

  • Kwasowość: 2/8
  • Moc: 2/8
  • Smak: agrest, cytryna, jaśmin
  • Gatunek: Arabica 100%
  • Region: Sulawesi
  • Obróbka: Częściowo mokra
  • Klasyfikacja ziaren: Grade 1
  • Wysokość upraw: 1.400 - 1.900m n.p.m.
  • Stopień palenia: Jasne (City)
  • Grade SCA: 83,5

24,39 PLN

niedostępny

Opis produktu

Cechy kaw Sulawesi Kalossi

Znakomita Arabika z Indonezji. Posiada specyficzny akcent suszonej śliwki w aromacie, dużą cielistość, niską kwaskowatość, jest mocna i bogata w smaku. Bardzo uniwersalna – dobrze smakuje jako jednorodna, a równie świetnie jako komponent do mieszanek.  

Pozwól oczarować się aromatem kawy Indonezja Sulawessi Kalossi

Indonezyjska wyspa Sulawessi leży na Oceanie Spokojnym, stanowiąc element Archipelagu Malajskiego. Wiele osób porównuje jej nieregularny kształt do postury skorpiona. Egzotyczna wyspa posiada swój specyficzny, unikalny mikroklimat charakteryzujący się nierównomiernymi opadami o rocznej sumie około 2000 mm. Można określić go jako równikowy, a zarazem wybitnie wilgotny.

Czytaj więcej

Właśnie dzięki takim warunkom klimatycznym powstaje wyśmienita kawa Indonezja Sulawessi Kalossi uważana za jedną z najlepszych kaw całej Indonezji. Małe gospodarstwa uprawiają ją w śródgórskich kotlinach na wyspie, gdzie jest starannie pielęgnowana i selekcjonowana. Pełne body, kremowa konsystencja oraz nigdzie indziej niespotykany aromat przysporzyły jej wielu miłośników.

Wyjątkowość ziaren kawy Indonezja Sulawessi Kalossi wynika również z samego sposobu uprawy krzewów, z których są one pozyskiwane. Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na ich wiek, ponieważ niektóre z nich aktualnie mają już ponad 250 lat. Nie mamy również do czynienia z żadną masową produkcją. Zwykle zajmują się nią rodziny, wśród których uprawę kawy praktykuje się od pokoleń. Z tego powodu ta odmiana kawy uchodzi za rarytas – jest rzadko spotykana i dostępna w ograniczonych ilościach. Świeżo zebrane oraz wysuszone ziarna kawy posiadają zielonkawo-niebieski połysk. Po wypaleniu ich smak można określić jako złożony. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które preferują kawy o niskiej kwasowości. W tle możemy wyczuć delikatny, słodkawy aromat porównywany do suszonej śliwki, a niekiedy także do syropu klonowego.

Subtelny, jednak zarazem wyrazisty smak Sulawessi Kalossi pobudzi zmysły większości osób zaczynających swoją przygodę ze świadomym smakowaniem napoju. Kawy o niskiej kwasowości, takie jak Indonezja Sulawessi Kalossi, doskonale nadają się do przyrządzania espresso. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ta odmiana Arabici nie gwarantuje wysokiej mocy. To jednocześnie jej zaleta, ponieważ możemy delektować się nią także o późniejszych porach. Dodatkowe, słodkie aromaty zawarte w ziarnach kawy doskonale będą komponować się podczas spożywania różnorodnych deserów.

Recenzje

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Genialna

Od tej kawy zacząłem niedawno przygodę z "singlami".
Zaparzona we włoskiej kawiarce smakuje wyśmienicie. Mimo że moje receptory smakowe i węchowe do super wrażliwych nie należą, wyczuwam posmak i aromat śliwki w czekoladzie.
Ja piję czarną, żona przeważnie z mlekiem. Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni.
Zamawiam kolejną partię :)

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie