Strona główna / / Jaka jest najlepsza kawa na świecie?

Jaka jest najlepsza kawa na świecie?

Na świecie istnieje całe mnóstwo odmian kawy. Różnią się od siebie smakiem, aromatem, sposobem parzenia, podawania, a nawet ilością i rodzajem stosowanych dodatków. Zatem, biorąc pod uwagę powyższe informacje - czy na tak postawione pytanie w ogóle da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi? 

Chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza kawa świata? Sprawdzimy to “tu” i “teraz” – w dalszej części tego artykułu! Sprawdź!

Po czym poznać najlepszą kawę świata?

Zdecydowanie, nie ma jednej definicji lub kryterium, które pozwalałyby wskazać, że tylko “ta” lub wyłącznie “tamta” kawa zasługuje na pierwsze miejsce na podium. Jedni twierdzą, że najlepsza kawa to ta najdroższa. Z kolei inni stoją na stanowisku, iż to jej smak i aromat powinny grać główną rolę i decydować o przyznaniu pierwszeństwa.

Natomiast my, jako wieloletni fani kawy, jesteśmy przekonani, że nie da się tego jednoznacznie określić. Twierdzimy bowiem, że najlepsza kawa na świecie to ta, która po prostu jest najlepsza dla Ciebie.

W końcu każdy z nas jest inny, ma inne kubki smakowe, a także odmienne przyzwyczajenia i oczekiwania. To naturalnie powoduje, że każdemu z nas może odpowiadać zupełnie inna kawa.

W związku z powyższym, nie powiemy Ci, jaka kawa jest dla Ciebie najlepsza. Zamiast tego - wskażemy kilka czynników, które według nas istotnie poprawiają jej jakość, a co za tym idzie – doznania smakowe i zapachowe. W naszej ocenie najlepsza kawa na świecie:

Nie zawiera sztucznych dodatków

Zdecydowanie, jednym z kluczowych czynników potwierdzających to, czy dana kawa jest naprawdę dobra, jest jej naturalność. Jeżeli pragniesz posmakować tego, co najlepsze – unikaj tzw. kaw aromatyzowanych, które są wręcz nasiąknięte substancjami chemicznymi oraz różnymi wzmacniaczami smaku. Więcej na ich temat przeczytasz w artykule niosącym tytuł: Kawy smakowe (aromatyzowane): 3 rzeczy, których o nich nie wiesz

Pochodzi ze sprawdzonych upraw

O TOPowej kawie możemy mówić wówczas, jeśli mamy pewność, że jej ziarna pochodzą tylko od zaufanych dostawców. W tym miejscu liczy się dbałość o same uprawy, a także wiedza i umiejętności pozwalające na poddawanie kawy odpowiednim procesom obróbki (zbieranie, suszenie, transport itp.). Dodatkowe informacje na temat sposobów uprawy czekają na Ciebie w tym miejscu: Uprawa, zbiory i obróbka kawy. Gdzie na świecie uprawiana jest kawa i w jaki sposób się ją zbiera?

Jest przechowywana i podawana we właściwy sposób

Wysoka jakość kawy zależy również od tego, jak się z nią obchodzimy. Aby wydobyć z niej to, co najlepsze - należy przechowywać ją w szczelnym opakowaniu (z dala od wilgoci czy działania promieni słonecznych). Ponadto, ziarna należy mielić tuż przed samym zaparzeniem. Wówczas, dadzą nam to, co mają najlepsze. Porady na ten temat czekają na Ciebie tutaj: Jak przechowywać kawę ziarnistą i mieloną?

Szukasz najlepszej kawy, która podbije Twoje kubki smakowe?

Jesteśmy przekonani, że znajdziesz ją w naszym sklepie online. Odwiedź nas już teraz, aby wybrać jedną (lub więcej!) z dziesiątek dostępnych pozycji.

Zostaw komentarz

* Imię:
* E-mail: (nie zostanie wyświetlony)
   Strona: (adres http://)
* Komentarz
Kod weryfkacyjny